GenelSuriye Düşmanları

Silahlı kişiler Türkiye ve Lübnan üzerinden Suriye’ye sızıyorlar!

Suriye Enformasyon Bakanı “Silahlı kişiler Türkiye ve Lübnan üzerinden Suriye’ye sızıyorlar. Fransa da onlar için Ürdün’e çöl hastanesi yollamış ” dedi.

Suriye Enformasyon Bakanı Ümran Ez Za’bi, teröristlerin Suriye Ordusuna karşı çarpışmak için bu ülke topraklarına giriş biçiminden söz ederken “Milisler Türkiye ve Lübnan topraklarını kullanarak Suriye’ye sızıyorlar. Suriye’de sözde cihada katılacak adaylar toplamaları için Fransa, İngiltere, İrlanda, Çeçenistan ve komşu ülkelerden bazılarında bürolar açılmıştır” dedi.

Lübnan “En Neşre” haber sitesinin bildirdiğine göre, Suriye’nin başkenti Şam’ın merkezi semtindeki Emeviin meydanında yer alan Radyo-Televizyon binası önünde yabancı ve Arap medya mensupları onlarca muhabir önünde konuşan Suriye Enformasyon Bakan Ez Za’bi ayrıca “Suriye açık ve net bir medya, askeri ve siyasi savaşı sürdürmekte” diye vurguladı.

Ez-Za’bi daha sonra “Yalan, yanlış ve uydurma haberlerin büyük bir bölümü kanallar, basın ve haber ajansları tarafından yayınlanıyor. Bunların tamamı da batılı bilinen casusluk organlarına bağlılar” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu