Cinayet ve KatliamlarGenel

Silahlı terör grupları Hama’da eylemlere katılmayı reddeden vatandaşların evlerine saldırdılar

Silahlı terör grupları bugün Hama’nın bazı semtlerinde terör ve sabotaj eylemlerine katılmayı reddeden vatandaşların evlerini basarak üzerlerine ateş açtı.

Silahlı grupların açtığı ateş sonucu 5 vatandaş şehit düşerken 9 kişi de yaralandı.

Resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada, silahlı bir terör grubunun Semek semti sakinlerinden Hassan Fetavani’nin evini basarak kendisine ve ailesine ateş açtığını, açılan ateş sonucu küçük yaştaki Hamza Fetavani’nin şehit düşerken Hassan, Ahmet ve 12 yaşındaki İbrahim Fetavani’nin yaralandığını belirtti.

Kaynak silahlı grubun aynı semt sakinlerinden Ahmet Hasan’ın evini bastığını ve ailesine ateş açtığını bildirerek Hasan’ın yaralandığını, eşi Guzva Bereket, yengesi Fatma Muhyiddin Salih’in şehit olduğunu kaydetti.

Bir başka silahlı grubun Meşa el-Tayyar semtinde vatandaş Murhef Sait’in ve başka vatandaşların evlerine baskın düzenlediğini söyleyen kaynak, teröristlerin ev sakinlerinin üzerlerine ateş açtıklarını, açılan ateş sonucu Sait’in ve oğlu Eymen’in yanı sıra Dua Bessam ve Muhammed Beşir’in yaralandığını, Bessam Muhammed Kruma’nın ise şehit düştüğünü söyledi.

Öte yandan silahlı teröristler Cünub el-Melaab semtinde bir eve saldırarak Merva Adnan Kenco’yu şehit edip Zaher Cendeli ve Sami Ezhar’ı yaraladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı