Genel

Silahlı teröristlerin kampından kaçıp Suriye Ordusuna sığınan gençten acı dolu itiraf: Teröristler din adına masum insanları öldürüp evlerini yakıyorlar

Silahlı terör gruplarına karışan Ahmet Salah el-Salih, bu grupların İslam ve din adına masum insanları öldürdüklerini, evlerini soyup yaktıklarını belirterek bu grupların katil ve hırsızlardan oluştuğuna dikkat çekti.

Suriye televizyonuna Perşembe günü konuşan el-Salih, ailesiyle birlikte Halep’in el-Bab kentine bağlı Bezzaa köyünde yaşadığını, büyük sayıdaki sözde Özgür Suriye ordusuna bağlı teröristlerin köy sakinlerinin engellemelerine rağmen köye yerleştiklerini bildirdi.

Babasının kuzenlerinin kendisini 3 ay boyuna hapsettiklerini, işkence yapıp en ağır hakaret ve küfürler savurduklarını söyleyen el-Salih, bu arada sözde Özgür Ordunun köyde masum sivil insanları katledip yolun ortasına atma, soygun, gasp, yol kesme ve kanun dışı eylemler yaptığını dile getirdi.

El-Salih, “ardından beni gruba katılmamam halinde ailemin tüm fertlerini öldürmekle tehdit ettiler. Böylece kendilerine katılmak zorunda kaldım. On gün önce beni Bustan el-Kasr bölgesine getirdiler. Burada bir bariyer kurup insanları evlerinden çıkarak çaldıktan sonra yaktık. Şu an giydiğim kıyafetleri sivillerin evlerinden çalmıştık” dedi.

Silahlı grupları protesto etmek için gösteri düzenleyen insanlara saldırdıklarını, “Şebbiha” oldukları gerekçesiyle bir kısmını öldürüp bir kısmını da hapsettiklerini ifade eden el-Salih, “bu eylemleri yaptığımız sırada alnımızın üzerinde ayetler ya da “La ilahe illallah” yazılı bantlar takıyorduk” diye konuştu.

“Kimseye karşı bir suç işlemedim. Tek suçum bu çapulcuların köyümde kalmalarını reddetmekti. Ağır işkenceye maruz kaldığım hapishanelerinden çıktıktan sonra babam bile beni tanımakta zorlanmıştı” diye ekledi.

“Allahın Keskin Kılıcı” olarak adlandıkları gruplarının el- Tevhid Tugaylarına bağlı olduğuna ve içinde Mısır, Suudi Arabistan, Türkiye, Katar, Çeçen ve Suriye’den şeyhlerin bulunduğuna dikkat çekerek maaşlarının Katar ve Suudi Arabistan’dan dolarla ödendiğini ifade etti.

El-Salih, kendilerine 150 dolar ödenmesi gerekirken sadece 11200 lira ödeyip geri kalan paranın çalındığına işaret etti.

“Bu gruplardan kaçıp güvenlik güçleriyle irtibat kurdum. Bana teslim olmam halinde genel aftan dolayı hapsedilmeyeceğimi bildirdiler” diyerek güvenlik güçlerine silahıyla teslim olduğuna değindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı