GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Sivil halk direnişi eylemleri siyonist işgal yönetimini kaygılandırdı

Filistin Ulusal Girişimi Genel Sekreteri Mustafa El-Bergusi, sivil halk direnişi eylemlerinin Siyonist işgal yönetimini kaygılandırdığını ve Babu’ş-Şems köyüyle başlayan çadır köy kurma eylemlerinin giderek yaygınlaşan sivil direniş eylemlerinin yeni bir türü olduğunu söyledi.

Milletvekili Mustafa El-Bergusi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Siyonist işgal güçlerinin işgal altındaki Kudüs kentinin kuzeyindeki Beyt İksa köyü toprakları üzerine Filistinli aktivistlerce kurulan Babu’l-Kerame köyüne baskın düzenlemesinin Filistinlileri toprakları için mücadele etmekten ve sivil halk direnişi eylemlerini sürdürmekten alıkoyamayacağını ifade etti.

Babu’ş-Şems ve Babu’l-Kerame deneyimlerinin Filistin davasıyla ilgili önemli sonuçlar doğurduğunu kaydeden El-Bergusi, sivil halk direnişi eylemlerinin ne kadar etkili bir silah olduğunun görülmesinin bu sonuçların başında geldiğini belirtti.

Milletvekili El-Bergusi, Filistinlilerin sivil halk direnişi eylemlerini Siyonist işgal rejimini zora sokacak ve dünya kamuoyunun gözü önünde deşifre edecek şekilde kullanabileceklerini söyledi.

Filistinli lider ayrıca, Siyonist işgal rejimi yöneticilerinin Filistin halkına karşı işledikleri suçlar nedeniyle uluslararası mahkemelerde yargılanması çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı