FilistinGenel

Siyonist bakan radikal siyonistlerden Mescidi Aksa’ya saldırmalarını istedi

Terör rejimi İsrail tarım bakanı Uri Ariel, siyonistlerden kalabalık bir şekilde bu sabah saat 8’de Mescidi Aksa’ya saldırmalarını istedi.

Uri Ariel, sosyal paylaşım sitesinden, bu yönde bir çağrıda bulunurken, öldürülen İsrail askeri Helil Ariel’i anmak için Mescidi Aksa’ya saldırmalarını istedi.

Siyonistlerin Mescidi Aksa’ya saldırıdan hedeflerinin Bab’el Megaribe isminin değiştirilmesi olduğu bildiriliyor. Siyonistler 1967’den bu yana işgal ettikleri sözkonusu kapıdan müslümanlara Mescidi Aksa’ya girmelerine izin vermiyorlar.

Bu arada dün de siyonist Yahudi yerleşimci gruplar işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Megaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
İşgal güçlerinin baskından önce El-Megaribe Kapısı’nı açtığı ve Yahudi yerleşimciler için Mescid-i Aksa’nın avlusunda önlem aldığı belirtildi.
Bu arada işgal güçlerinin aralarında isimleri kara listeye alınan kadın aktivistlerin de olduğu çok sayıda Kudüslü erkeğin ve kadının Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermediği ifade edildi.

Bilindiği gibi ekim 2015’de Kudüs intifadasının başlamasından bu yana en az 320 Filistinli şehit olurken binlercesi de yaralandı ve tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı