GenelIrak Gerçekleri

Siyonist Barzani, Irak’ın bölünmesi için çalışmalarını hızlandırdı

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi, Irak’ın bölünmesi için iki koldan çalışmalara başladı. Mesud Barzani, milletvekillerine seslendi, “Referandum için bir an önce karar alın” dedi.
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani, parlamentoda milletvekillerine seslendi. İsrail’in desteğini hatırlatan Barzani, bağımsızlık referandumu için bir an önce karar çıkarılmasını istedi.
Barzani bağımsızlık referandumu için milletvekillerine hitap ederken, Bölgesel Yönetim’den bir heyet de Washington’da Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry ve Amerikalı diplomatlardan bağımsızlık desteği istedi.
Heyette yer alan, Bölgesel Yönetimi Dış İlişkiler Sözcüsü Falah Mustafa Bakır, Amerika istese de istemese de bağımsızlık ilan edeceklerini söyledi.
“Kürdistan kendi geleceğini belirlemek istiyor. Biz kendi yerimizi belirlemek için uluslararası topluma çağrıda bulunuyoruz. Referandumdan çıkan sonuca saygı göstermelidirler. Halkımız referandumda bağımsızlık isterse, ABD istemese de bunu ilan edeceğiz. ABD’nin bizi anlayacağını umuyorum”
Heyette bulunan bir diğer isim, Bölgesel Yönetim Başkanlık Divanı Başkanı Fuat Hüseyin ise bağımsızlık ilanının Bağdat ve diğer ülkelerin tavrına bağlı olduğunu belitti.

Bir Yorum

  1. Cikarci siyonist oldugunu belli etti bücürük,tabi kuzey Irak güvenli I$ID oraya saldirmaz cünki kendilerini besleyenler sadece Irak halkinin kanini dökmesini söylediler,bücürük patronun has adamidir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu