GenelSuriye Düşmanları

Siyonist Er-Ramle Cezaevi’nde yatan hasta direnişci esirlerin sağlık durumları kötüye gidiyor

Siyonist Er-Ramle Cezaevi’nde tutulan Filistinli hasta esir Mansur Mevkıde, kendisiyle birlikte 17 hasta esirin cezaevi yönetiminin ihmali nedeniyle sağlık yönünden çok zor durumda olduklarını söyledi.

Esir Mansur Mevkıde, cezaevinden avukatı aracılığıyla gönderdiği mektupta, Er-Ramle Cezaevi revirinde ölümle pençeleşen esirler olduğunu belirterek, hasta esirlerin serbest bırakılmaları için çabaların yoğunlaştırılmasını beklediklerini ifade etti. Filistinli esir, dünyadaki tüm özgür insanları hasta esirlerin ölümden ve esaretten kurtarılmaları ve cezaevi dışında tedavilerinin sağlanması için harekete geçmeye davet etti.

“Yemin ederim ki insanlar bedenimi görseler halime ağlarlar. Bir gün buradan çıkıp onlara bedenimi, karnımı ve bağırsaklarımın halini, yaşadığım azapları göstereceğim” diyen hasta esir Mevkıde, her halükarda yaşamını sürdürmeye gayret edeceğini bildirdi.

Er-Ramle Cezaevi revirinde yatan hasta esirlerin sayısının 17 olduğunu kaydeden Mevkıde, 2002 yılından beri işgal zindanlarında tutulduğunu ve sağlık durumunun çok kötü durumda olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı