GenelSuriye Düşmanları

Siyonist gaspçılar işgal güçleri himayesinde Nablus kentine baskın düzenledi

Siyonist gaspçılardan bir grup dün gece yarısından sonra işgal altındaki Batı Yaka’nın Nablus kentine baskın düzenledi. Gaspçıların kentin doğusundaki Amman Caddesi üzerinde bulunan ve Yahudilerce kutsal kabul edilen “Yusuf’un Makamı” bölgesine giderek ayin yaptığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin görgü tanıklarından ve yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Siyonist işgal ordusu da ayin yapmak için Nablus’a baskın düzenleyen fanatik Yahudileri korumak üzere kente girdi. Bu arada Balata Mülteci Kampı önünde Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışma çıktığı fakat ölen veya yaralanan olmadığı ifade edildi.

Siyonist işgal güçleri dün akşam (23 Ocak Çarşamba) Tubas kentinden 19 yaşındaki Filistinli genç Bilal Beşşar Dırağime’yi Kuzey El-Ağvar’a giderken El-Hamra askeri kontrol noktasında gözaltına aldı.

Görgü tanıkları, Tubas kentinden gelerek Kuzey El-Ağvar yönüne gitmekte olan Filistinli gencin askeri kontrol noktasında durdurulduğunu ve kimlik kontrolünden sonra gözaltına alınarak sorgulanmak üzere götürüldüğünü söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı