GenelSuriye Düşmanları

Siyonist General: Lübnan, Batı Şeria ve Suriye’yi kapsayan bir savaş çıkmaması için İsrail Hamas’la anlaşmalı

İsrail Ordu Radyosu’na konuşan General Doron Almog, Gazze Şeridi’nde yaşanan gösterilerin tırmanması sonucu Hamas’ın kontrolünde olmayan gruplar tarafından Tel Aviv’e yönelik füze saldırısı olabileceğini söyledi.

General Almog, Gazze Şeridi’nde başlayacak bir çatışmanın Batı Şeria, Lübnan ve Suriye’ye kadar uzanabileceği konusunda Siyonist İşgal rejimini uyardı.

Siyonist Rejimin, Hamas’la anlaşması gerektiğini söyleyen General Almog, İsrail’in, Hamas’la; Mısır, Filistin Yönetimi ve ABD’nin garantör olacağı 10 yıllık bir anlaşma yapması gerektiğinin altını çizdi.

General Almog, 30 Mart’tan buyana devam Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü ile Hamas’ın amacına ulaştığına ve istediğini elde ettiğine inanıyor.

30 Mart’ta başlayan ‘Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü’, Gazze Şeridi’nde İsrail ile Filistinliler arasında sıcak anlar yaşanmasına yol açtı.

Siyonist İsrail ordusu, yürüyüşe katılan siviller üzerine adeta kurşun yağdırdı. 30 Mart’ta bugüne 117 sivil Filistinli İsrail saldırısı sonucu şehit oldu, 12 binden fazla Filistinli ise yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı