FilistinGenel

Siyonist generaller Gazze ile başa çıkamadığını itiraf ediyorlar

Terör rejimi İsrail ordusunun üst düzey generalleri Gazze Şeridi’ndeki direnişe karşı mücadelede başarısız kaldıklarını itiraf ederek, ‘Bu alanda kolay bir yol gözükmüyor’ açıklaması yaptılar.

Siyonist İsrail rejimi eski genelkurmay başkanı Benny Gantz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Tel Aviv’in caydırıcı gücünü Hamas’a devrettiğini söyledi.
İsrail ordusunun kuzey tugay komutanı Nuam Tİfon da, inisiyatifin Filistin direnişinin elinde olduğunu itiraf ederken, ‘İsrail geçmiş uzun yıllarda Gazze’de Hamas’la olan çatışmalarda başarısızlığa uğradığını kabul etmeli’ dedi.

Siyonist rejimin güney bölgesinin eski komutanı Tal Rossu da, ”İsrail’in karşılaştığı sorun, Gazze’ye dair uzun vadeli bir çözümünün olmaması’ dedi. İsrailli komutan, Gazze Şeridi etrafındaki siyonist yahudi sitelerindeki yerleşimcilerin, İsrail’in siyasi, güvenlik ve huzura dair yetersiz siyasetlerinden dolayı istikrar içinde olmadığını itiraf etti.

Bu arada ırkçı İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki eski komutanı Tasfika Fogel, Gazze’deki gelişmelerin İsrail’in siyasi yenilgisinin ve başarısızlığının sonucu olduğunu ve izlediği hiçbir politikada uygun bir çözüm bulunmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu