FilistinGenel

Siyonist Haaretz gazetesi yıkılışa engel olmaya çalışıyor

Korsan İsrail’in en önemli gazetelerinden Haaretz İsrail hükümetine Gazze’deki ablukanın kaldırılması ve Filistin’deki uzlaşı hükümetini tanıması için çağrı yaptı

İsrail’in Gazze saldırılarına ara verip ateşkes ilan etmesinin ardından İsrail medyası bölgedeki durumla ilgili İsrail hükümetie yönelik eleştiriler yöneltmeye başlamıştı. İsrail ordusuyla ilgili ağır eleştiriler yayınlayan Haaretz gazetesi bugün de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hükümetine Gazze’ye yönelik ablukanın kaldırılması yönünde çağrı yaptı. Gazete, İsrail hükümetinin Filistin’de kurulan Uzlaşı Hükümeti’ni de tanıması gerektiğini söyledi.

İsrail’in en büyük gazetelerinden Haaretz, bölgedeki sorunların ileriye yönelik çözümleri için İsrail’in öncelikle Gazze’ye uyguladığı ablukayı kaldırması gerektiğini ve Filistin’de Hamas’la El Fetih’in uzlaşması sonucunda kurulan birlikte hükümetini tanıması gerektiğini yazdı.

Gazete, bölgede Hamas’ın da destek verebileceği etkin bir ateşkesin sağlanması için bunların şart olduğunu kaydetti. Gazetede yayınlanan çağrıda, Gazze’de bir ay süren İsrail saldırısı sonucu meydana gelen hasarların giderilmesi ve Gazze’nin yeniden inşa edilmesinin önünün açılması gerektiği belirtildi.

Haaretz’de yer alan haberde, “İsrail Filistin’in tek temsilcisi olarak Filistin’de kurulan birlik hükümetini tanımalıdır. Yoksa Hamas’ın önerdiği bir ateşkesi kabul etmek zorunda kalacak.” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu