FilistinGenel

Siyonist işgal askerleri kendilerine ekmek satmayan Filistinli genci darp etti

İşgal güçleri bugün (16 Kasım Çarşamba) Kalkiliya kentinin doğusunda işgal askerlerine ekmek satmak istemeyen Filistinli genci darp etti.

Kefer Kaddum beldesindeki Halk Komitesi koordinatörü Murad İştivi, işgal güçlerinin bugün Hıcce köyüne baskın düzenlediğini ve işgal askerlerinin köydeki fırınlardan birine giderek ekmek satın almak istediğini, fırında çalışan 19 yaşındaki Filistinli genç Abdullatif Atve’nin işgal askerlerine ekmek vermeyi reddettiğini söyledi.

İştivi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerinin Filistinli genci darp ettiklerini, bilinmeyen bir yere götürdükleri genci bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktıklarını ifade etti.

Filistinli aktivist, işgal güçlerinin Kalkiliya’nın doğusundaki Kefer Kaddum beldesi girişine barikat kurduğunu ve araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptıklarını söyledi.

Kalkiliya’nın doğusundaki bölgenin ve özellikle de Kefer Kaddum beldesinin sık sık işgal güçlerinin baskınlarına maruz kaldığı, belde sakinlerinin ırkçı ayrım duvarını ve Yahudi yerleşimini protesto için haftalık gösteriler düzenlediği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı