GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri annelerinin mahkemesini izlemeye gelen kardeşleri gözaltına aldı

Cenin’in batısındaki Salim Mahkemesi’nde Siyonist işgal güçleri dün (15 Ocak Salı) Şeyh Bessam Es-Saadi’nin üç çocuğunu annelerinin yargılandığı duruşmayı takip etmek için geldikleri sırada gözaltına aldı.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Şeyh Bessam Es-Saadi’nin ailesi yaptığı açıklamada, Siyonist işgal güçlerinin anneleri esir Neval Said Es-Saadi’nin duruşmasını izlemeye gelen 19 yaşındaki Fethi Bessam Es-Saadi ile kız kardeşleri Attaf ve Zuhur’u bir süre gözaltına aldığını söyledi.

Siyonist işgal subaylarının Fethi Bessam Es-Saadi’yi kamptaki sorgu salonlarından birine götürerek üç saatten fazla sorguladığını bildiren aile, sorgulama boyunca kız kardeşlerinin de gözaltında tutulduğunu ve Fethi’ye sorguda anne ve babasının faaliyetleri hakkında sorular yöneltildiğini açıkladı.

Bu arada mahkemenin 4 Kasım 2012′den beri tutuklu bulunan esir Neval Said Es-Saadi’nin duruşmasında kararı 19 Şubat’a ertelediği bildirildi.

Şeyh Bessam Es-Saadi, İslami Cihad Hareketi’nin Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden biri kabul ediliyor. Sekiz yıl işgal zindanlarında esir tutulduktan sonra özgürlüğüne kavuşmasının üzerinden henüz elli gün geçmişken işgal güçlerince 4 Mayıs 2011′de yeniden gözaltına alındı. Şeyh Bessam Es-Saadi, 2002 yılında Cenin Mülteci Kampı’nı savunma savaşında şehit olan ikiz kardeşlerin babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu