GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri Babu’l-Kerame köyüne üçüncü kez baskın düzenledi

Filistinli aktivistler, Siyonist işgal güçlerinin bu sabah (20 Ocak Pazar) işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyindeki Beyt İksa köyüne ait topraklar üzerinde aktivistlerce kurulan “Babu’l-Kerame” köyüne baskın düzenlediğini bildirdi.

Kudüs’ün kuzeyindeki Irkçı Ayrım Duvarına ve Yahudi Yerleşimine Karşı Halk Girişimi koordinatörü Nebil Hababe, işgal ordusunun dört askeri araçla sabah saat yedi civarında köye baskın düzenlediğini söyledi.

Nebil Hababe, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Siyonist işgal güçlerinin bölgede bulunan aktivistlerin ve tuğlalarla inşa edilen mescidin resimlerini çektiğini ve aktivistlere Siyonist işgal yönetiminden izin alınmadan inşaat yapılamayacağını söylediğini ifade etti.

Filistinli aktivistlerin işgal askerlerinin emirlerini reddettiklerini belirten Hababe, Babu’l-Kerame köyü sakinlerinin kurdukları köyde 24 saat beklemeyi sürdüreceklerini ve Filistin halkı ile Filistin davasına gönül verenlerden köye gelerek işgal güçlerine karşı kendilerine destek olmalarını istediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı