GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri bu sabah Batı Yaka’da on Filistinliyi gözaltına aldı

Siyonist işgal güçlerinin bu sabah (21 Ocak Pazartesi) işgal altındaki Batı Yaka’nın Cenin, Tubas ve El-Halil vilayetlerinde geniş çaplı operasyonlar düzenlediği ve on Filistinli genci gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Kubatiye beldesinde Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyen işgal güçleri, baskınlar sırasında aydınlatma fişekleri de kullandı. İşgal güçlerinin belde sakinlerinden 32 yaşındaki Casir Emin Nezzal’i gözaltına aldığı ve ailesini de baskın sırasında sorguya çektiği belirtildi.

Rumane beldesinde de görgü tanıkları işgal ordusunun sekiz araçla beldeye baskın düzenlediğini ve 27 yaşındaki Ferid Gazi Mahacine’yi gözaltına aldığını ve işgal askerlerinin Mahacine ailesini soğuk havaya rağmen saatlerce dışarıda bekleterek evde arama yaptığını söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin ayrıca Tubas vilayetine bağlı Akaba beldesinde de 55 yaşındaki Süleyman Razi Es-Seyyid ve 28 yaşındaki oğlu Firas’ı gözaltına aldığı ifade edildi.

El-Halil’de de işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde kentin kuzeyindeki El-Urub Mülteci Kampı’ndan en az beş Filistinli genci gözaltına aldığı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı