GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri bu sabah El-Halil’e bağlı beldelere baskın düzenledi

Siyonist işgal güçleri bugün (20 Ocak Pazar) sabah erken saatlerde, işgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil vilayetine bağlı beldelere baskın düzenledi.

İşgal ordusunun ayrıca Yatta beldesinde Yahudi Yerleşimine Karşı Halk Komiteleri üyesi aktivistlerden birinin evine baskın düzenlediği bildirildi.

Quds Press Ajansı’nın Filistinli güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Siyonist işgal güçleri Sair ve Halhul beldeleriyle El-Halil’in bazı banliyölerine baskın düzenledi ve askeri devriyeler çıkararak girişlere geçici kontrol noktaları kurdu.

Siyonist işgal güçleri Yatta beldesinde de Yahudi Yerleşimine Karşı Halk Komiteleri koordinatörü Ratib El-Cebur’un evine baskın düzenledi. Evde uzun süre arama yapan işgal askerleri, oğullarının ifade vermek üzere işgal istihbaratına gitmesi için çağrı belgesi bıraktı.

Ratib El-Cebur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Siyonist işgal güçlerinin gece yarısından sonra saat bir civarında evine baskın düzenlediğini, evde arama yaptığını ve eşyalara zarar verdiğini, daha sonra oğulları Lüeyy ve Şadi’nin ifade vermek üzere işgal istihbaratına uğramasını istediğini söyledi.

El-Cebur, işgal güçlerinin ayrıca belde sakinlerinden Murad El-Cebur ve Muhammed Halil El-Cebur’un da evlerine baskın düzenlediğini ve ifade vermek üzere işgal istihbaratına müracaat etmelerini istediğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı