GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri Cenin’de Filistinli üniversite öğrencisini gözaltına aldı

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren Siyonist işgal güçleri, bu sabah (29 Ocak Salı) erken saatlerde Cenin’in doğusundaki Aba köyünde Filistinli bir üniversite öğrencisini gözaltına aldı.

Siyonist işgal güçlerinin Cenin’in doğusundaki El-Muğir köyünde birçok eve baskın düzenlediği, Cenin kentinin doğu mahallesi ile açık arazide geniş çaplı arama yaptığı bildirildi.

Siyonist işgal güçleri bu sabah Cenin’in doğusundaki Aba köyüne girdi. Kudüs Açık Üniversitesi öğrencilerinden 23 yaşındaki Sabir Abdülkerim Azamita’nın evine baskın düzenleyen işgal güçlerinin ev halkını soğuk havaya rağmen dışarıya çıkararak evde uzun süre arama yaptığı ve daha sonra Filistinli öğrenciyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Siyonist işgal güçleri bu sabah ayrıca Cenin kentinin doğusundaki El-Muğir beldesinde 14 eve baskın düzenledi. Evlerde geniş çaplı arama yapan işgal askerlerinin beldedeki evlerin çok sayıda fotoğrafını çektiği belirtildi.

Cenin kentinin doğu mahallesi ile El-Elmaniyye bölgesinde de işgal güçlerinin sabaha kadar sokak sokak arama yaptığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı