GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri Kudüs’te bir camiye baskın düzenledi

Siyonist işgal güçlerinin dün gece işgal altındaki Kudüs kentine bağlı El-Ayzeriyye beldesinde bir camiye daha önce haber vermeden baskın düzenlediği bildirildi.

Siyonist işgal güçleri Kudüs kentinin doğusundaki El-Ayzeriyye beldesinde bulunan El-Murabitun Camii’ne baskın düzenledi. İşgal askerlerinin hiçbir gerekçe göstermeden caminin içinde uzun süre arama yaptığı ve eşyalara zarar verdiği ifade edildi.

Siyonist işgal güçlerinin camiyi kuşattığını ve cemaatin camiye yaklaşmasına izin vermediğini belirten kaynaklar, cemaati saatlerce caminin dışında bekleten işgal güçlerinin daha sonra cemaat üyelerinin üstlerini aradığı ve kimlik kontrolü yaptığı bildirildi.

Öte yandan, işgal askerlerini taşıyan bir otobüse ateş açılması üzerine Siyonist işgal güçlerinin Huzma ve Anata beldelerini birbirine bağlayan yol çevresinde mevzilenerek bölgede geniş çaplı arama yaptığı kaydedildi.

Siyonist işgal askerlerini taşıyan ve kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayan otobüste ise maddi hasar meydana geldiği ve yolcular arasında ölen veya yaralanan olmadığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı