GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri Kudüs’te bir mahalleyi tamamen yıkmak istiyor

Siyonist işgal yönetimi ırkçı icraatlarına bir yenisini daha ekleyerek, dün akşam (29 Ocak Salı) işgal altındaki Kudüs’ün kuzey doğusundaki Anata beldesine bağlı Fuheydat mahallesinde bulunan evlerin ve ağılların tamamının yıkılacağını duyurdu.

Mahalle sakinleri adına konuşan Mecdi Fuheydat, Siyonist işgal güçlerinin mahalleye baskın düzenlediğini ve on üç ev ile on hayvan ağılı ve tavuk kümesinin yıkılacağını bildirdiğini söyledi.

Mahallenin tamamının göçebe Arap aşiretlerinden Fuheydat aşiretine ait olduğunu belirten Mecdi Fuheydat, 50 dönümlük arazi üzerinde yaklaşık 60 kişinin yaşadığını bildirdi.

Siyonist işgal rejimine ait bir askeri üssün mahallenin sadece beş metre uzağında olması nedeniyle işgal yönetiminin mahalleyi tamamen yıkmak istediğine dikkat çeken Fuheydat, işgal yönetiminin uzun süredir kendilerini topraklarından söküp atmak ve bölgeyi askeri üsse katmak için plan yaptığını söyledi.

Fuheydat, Siyonist işgal güçlerinin mahalledeki tüm evlerin ve ağılların fotoğraflarını çektiğini ve Fuheydat aşiretine karara itiraz için 7 Şubat’a kadar süre tanıdığını belirtti.

Siyonist işgal güçlerinin dün Kuzey El-Ağvar’da da Filistinli üç çiftçiden tarım tesislerini yıkmalarını istediği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı