GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri Nablus yakınlarında tarihi camiyi bastı

Siyonist işgal ordusuna bağlı askerlerin dün (17 Ocak Perşembe) Batı Yaka’nın Nablus şehrinin doğusunda bulunan Akraba köyüne bağlı Yamun mezrasına baskın düzenleyip buradaki evler ile camide tahribat yaptıktan sonra evlerin ve caminin fotoğraflarını çekmeleri, işgal rejiminin bölge topraklarını gasp etme niyetiyle ilgili endişeleri artırdı.

Akraba Topraklarını Savunma Komitesi üyesi Hamza Deyriyye, çok sayıda işgal askerinin mezrayı basıp evleri fotoğrafladığını belirtti.

Baskınla ilgili bilgi veren Deyriyye şunları söyledi: “Mezradaki evlerin yanı sıra tarihi camiyi de basan askerler önce ayakkabılarıyla içine girip kirlettiler. Caminin içini her yönden fotoğrafını çeken işgal askerleri camiyi kirlettikten sonra çıkarken de avlusunda bulunan tarihi taşlardan bazılarını çaldılar. Camiyi onarma adına taşlarına el konulan cami ve diğer tarihi evlerin gasp edilmesinden endişe ediyoruz.”

Siyonist işgal rejimi hiçbir itiraz ve karşı çıkmaya aldırmadan istediği zaman Filistinlilere ait evlere, camilere, arazilere, su kaynaklarına ve bahçelere el koyuyor. Filistinlilerin işgal mahkemelerine yaptıkları başvurular sonuçsuz kalırken, dünyaya çağrıları ise sağır kulaklara bir türlü ulaşmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı