GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri Nablus’a bağlı Burga köyüne yeni bir baskın daha düzenledi

Siyonist işgal güçlerinin gece yarısından sonra işgal altındaki Nablus kentinin kuzeyindeki Burga köyüne baskın düzenleyerek Filistinli iki genci gözaltına aldığı ve gençlerin sorgulanmak üzere bilinmeyen bir yere götürüldüğü bildirildi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, birçok askeri araçla köye giren Siyonist işgal güçleri köydeki bazı evlere baskınlar düzenledi. Evlerde arama yapan ve eşyalara zarar veren işgal askerlerinin daha sonra Müneccid Ragıp Salah ve Mahir Esad Salah isimli Filistinli iki genci gözaltına aldığı, gençlerin yaşlarının 18 ila 20 arasında olduğu belirtildi.

Siyonist işgal güçlerinin köyde gözaltına alınan gençlerin evlerinden başka evlere de baskın düzenlediği fakat baskın yapılan diğer evlerden gözaltına alınan olmadığı ifade edildi.

Bu arada işgal altındaki Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus vilayetine bağlı Burga köyünün bir süredir Siyonist işgal güçlerinin yoğun baskınlarına maruz kaldığı ve köyün gençlerinden birçok kişinin gözaltına alındığı bildirildi. İşgal güçlerinin dün gece köye düzenlediği son baskından önce de Cemil Hucce ve Mahmud Hucce kardeşler ile Isam Salah’ı gözaltına aldığı ve bir haftalık sorgulamanın ardından serbest bıraktığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı