GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal güçleri Silvan beldesinde 11 Filistinliyi gözaltına aldı

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren Siyonist işgal güçleri, işgal altındaki Kudüs kentine bağlı Silvan beldesinde gerçekleştirdiği baskınlarda on bir Filistinliyi gözaltına aldı.

Siyonist işgal polisi, Kudüs kentinde Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesine düzenlenen baskın sırasında dördü çocuk on bir Filistinlinin gözaltına alındığını bildirdi.

Siyonist işgal polisi sözcüsü, medyaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Siyonist sınır muhafızları ve işgal polisinin son günlerde Siyonist işgal güçlerine taş atma eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle dördü çocuk on bir Filistinliyi gözaltına aldığını ve gözaltına alınanların sorguya çekilmek üzere güvenlik merkezlerine götürüldüklerini söyledi.

Bu arada, Siyonist işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın bekçilerinden 32 yaşındaki Tarık Bessam Ebu Subeyh’i 2500 şikel kefaletle serbest bıraktığı ve Filistinli gence 21 gün Mescid-i Aksa’ya yaklaşmama cezası verdiği bildirildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Siyonist işgal polisinin Tarık Ebu Subeyh’i Mescid-i Aksa’nın avlusunda gözaltına aldığını ve “düzeni bozmak ve karmaşa çıkarmak” ile suçlanan gence Mescid-i Aksa’ya 60 gün yaklaşmayacağı taahhüdünü imzalatmak istediğini fakat Ebu Subeyh’in belgeyi imzalamayı reddettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı