GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal medyası, Mescid-i Aksa’ya yönelik kışkırtıcı haberler yapıyor

El-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi, Siyonist işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’ya ve onarım işlerine müdahale etmeye hakkı olmadığını belirterek, Mescid-i Aksa’ya ve Vakıflar İdaresi’ne yönelik kışkırtıcı haberleri kınadı.

Mescid-i Aksa’da tamir ve onarım yapma hakkının sadece Müslümanlara ait olduğuna dikkat çeken El-Aksa Müessesesi, Siyonist işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’yı kuşatma çabalarının başarısızlıkla sonuçlanacağını ifade etti.

El-Aksa Müessesesi’nin açıklamaları, Siyonist işgal yönetiminin ve fanatik Yahudi örgütlerinin açıklamaları ile işgal medyasının Mescid-i Aksa’yı ve Vakıflar İdaresi’ni hedef alan kışkırtıcı haberlerinin ardından geldi.

İslami Vakıflar İdaresi’nin Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği temizlik ve bakım çalışmaları, kesilen bazı ağaç dallarının ve molozların Mescid-i Aksa dışına çıkarılması işgal medyası tarafından işgal kamuoyuna sözde Yahudi eserlerinin yok edilmesi olarak sunulmuştu.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi Başkanı Zeki Muhammed İğbariyye bugün (17 Ocak Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Siyonist işgal rejiminde bazı şahsiyetlerin ve Yahudi örgütlerinin iki hafta önce Mescid-i Aksa’yı hedef alan kışkırtma kampanyası başlattığı ifade edildi.

Kudüs Vakıflar Müdürü Şeyh Azzam El-Hatib de Siyonist işgal medyasında yer alan haberleri yalanlayarak, Vakıflar İdaresi’nin Mescid-i Aksa’da bulunan tarihi eserlere hiçbir zarar vermeden rutin temizlik ve bakım işlemlerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı