GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal otoriteleri Golan’da SANA sitesine erişimi engelledi

İsrail İşgal otoriteleri İşgali altındaki Golan’da yaşayan halkın anavatanları Suriye ile ilgili haberleri izlemelerini engellemek amacıyla Suriye Arap Haber Ajansının web sitesine erişimi engelledi.

İşgal otoriteleri bu icraatla medyanın Suriye’ye karşı yürüttüğü dezenformasyon kampanyasının bir parçası olarak Golan’da yaşayan halkımıza Suriye’de olup bitenler hakkında doğru ve kesin bilgi ulaşmasını engellemek istedi.

SANA’nın Kunaytra Muhabirine konuşan Golanlı Gazeteci Ataa Ferhat anavatandan Golan halkına objektif olarak haber sağlayan SANA’nın elektronik sitesinin İsrail işgal otoriteleri tarafından halkın ulusal medya yoluyla Suriye’de yaşanan gerçeklerle ilgili haberlere erişimin engellendiğini ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Arap Ligi Konseyi Suriye’nin resmi ve özel ulusal kanal yayınlarını durdurmak için Arabsat ve Nilesat uydu kanalları idaresine taleplerde bulunmuştu.

İnsan hakları ve demokrasi davulları çalan Avrupa Birliği ve Arap Ligi yine daha önce Suriye’deki ulusal medya kanallarına yaptırımlar uygulamış, İsrail de ulaşılmak istenen aynı hedeflerin bir parçası olarak işgal altındaki Golan topraklarında SANA’nın web sitesine erişimi engellemeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu