GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Siyonist işgal rejimindeki seçim sonuçları direnişin zaferini gösteriyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Siyonist işgal rejiminde yapılan Knesset seçimlerinde sandıktan çıkan sonuçların Filistin direnişinin son savaşta kazandığı zaferin ürünü olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, bugün (23 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili verdiği demeçte, Gazze’ye savaş açıp yenilen Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun oylarındaki gerilemenin direnişin zaferini açıkça gösterdiğini belirtti.

Siyonist işgal rejimi parlamentosu Knesset için dün yapılan seçimlerde Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu liderliğindeki Likud-Beitenu listesi sadece 31 sandalye kazanabildi. Böylece bir önceki Knesset’te 42 sandalyeye sahip olan Netanyahu liderliğindeki sağcı blok, seçimlerde 11 sandalye kaybetti.

Seçim sonuçlarına göre Netanyahu’nun sağcı partiler ve fanatik Yahudilerle birlikte yeni bir koalisyon hükümeti oluşturmasının zor olacağı belirtildi.

Ebu Zuhri, Siyonist işgal parlamentosu Knesset’teki sandalye dağılımında değişiklik olmasına rağmen tüm partilerin programlarının Siyonist işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik saldırılarının sürmesini onayladığını ve Filistinlilerin haklarını görmezden geldiğini söyledi.

Hamas sözcüsü, radikal sağın işgal rejimindeki yükselişine Filistinlilerin birlik ve bütünlüğü sağlayarak ve direniş seçeneğini daha aktif hale getirerek karşı koyacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı