GenelSuriye Düşmanları

Siyonist işgal yönetimi Kudüs’te iki camiyi yıkmaya hazırlanıyor

Siyonist medya kaynakları, işgal yönetiminin Kudüs kentinin mahallelerindeki iki camiyi “tehlikeli inşaat ihlalleri” tespit edildiği bahanesiyle yıkmaya hazırlandığını bildirdi.

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Jerusalem gazetesinin son sayısında yer alan konuyla ilgili haberde, Kudüs’teki işgal belediyesinin geçen hafta Kudüs kentinin doğusunda yer alan Babu’l-Amud mahallesindeki ve Et-Tur beldesindeki iki camii için fanatik Yahudilerin liderlerinden Aryeh King’in şikayeti üzerine iki ayrı yıkım kararı aldığı ifade edildi.

Jerusalem gazetesi ayrıca, Evlerin Yıkılmasıyla Mücadele Komitesi Başkanı Meir Margalit’in “Bu iki caminin yıkılması kararı işgal belediyesinin Kudüs’teki sağcı Siyonistleri memnun etmek için ve bölgeyi ateşe atmak için yapmaya kalkıştığı bir tacizdir” dediğini aktardı.

Kudüs’teki işgal belediyesi de Siyonist işgal rejiminin diğer kurum ve kuruluşları gibi Kudüs’ün çehresini değiştirmek ve İslami eserleri yok ederek kenti tamamen Yahudileştirmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı