GenelSuriye Düşmanları

Siyonist İsrail Golan halkına ekonomik baskılarını sürdürüyor

İsrail işgalinin Golan topraklarında yaşayan Suriyeli Arap halkına yönelik sosyal, kültürel ve ekonomik baskı politikalarını sürdürme çerçevesinde Golan topraklarında yetişen tarım ürünlerinde ilk ikinci sırayı alan kirazın anavatanda pazarlanmasını engelledi.

Topraklarında en çok ürettikleri kirazı anavatan pazarlarına sunmak için işgal otoritelerinden izin talep eden Golan halkı işgalin ekonomik baskıları engeline takılarak en büyük gelir kaynaklarından biri olan kirazının anavatana gönderilmesi engellendi.

Golan halkı yaptığı açıklamalarda Siyonist işgalin kirazın anavatana gönderilmesini engellemesinin sürpriz olmadığını ve daha önce buna benzer birçok engel yarattığını belirterek 2007 yılında Elma Pazarlama Komitesi Başkanı Yusuf Şems’in tutuklanmasının da bu çerçevede gelen bir icraat olduğunu dile getirdiler.

Yapılan açıklamada Golan topraklarının farklı bölgelerinde bu sene tahmini olarak toplam 4 bin ton kiraz üretildiği belirtilerek anavatana gönderilmesi engellenen bu kirazın işgal altındaki Filistin topraklarında Arap çiftçileri ve halkı sömürerek geçinen tefeci tüccarlar aracılığıyla pazarlandığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı