FilistinGenel

Siyonist İsrail : Hamas’ın tünellerini bulmak için çalışmalara devam edeceğiz

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu başkanlığında toplanan işgalci İsrail kabinesi, dört saatlik toplantıda Gazze saldırılarını görüştükten sonra tünellerin bulunması için çabaların yoğunlaştırılması kararı aldı.
Askeri kaynaklara yakınlığıyla bilinen 0404 sitesinin konuyla ilgili verdiği habere göre, Tel Aviv’deki Kiraah Askeri üssünde yapılan ve oldukça uzun geçen toplantıya Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu, Ordu Bakanı Moşe Yaalon, Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot ve Güney Bölge Komutanı Eyal Zamir katıldı. Toplantıda, Hamas’ın yapacağı eylemleri durdurmak için tünellerin bulunması amacıyla sürdürülen çalışmaların aralıksız devam etmesi kararı alındı.
İşgal güçlerinin son üç günde Gazze’nin değişik noktalarına havadan ve karadan saldırı düzenlemesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti, birkaç kişi de yaralandı.
İşgal güçlerinin Gazze sınırında direniş güçlerinin açtığı tünelleri bulmak amacıyla başlattıkları sondaj çalışmaları ise sürüyor. Daha önce bir tüneli ortaya çıkardıklarını duyuran işgal güçleri yeni bir tünel daha bulduklarını iddia ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı