Suriye Dostları

Siyonist İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi zilletten başka sonuç vermez

Dünya İslami Uyanış Kurultayı Yüksek Şurası Danışma oturumunda yayınlanan bildiride, ırkçı İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleştirilmesinin, zilletten başka bir sonucunun olmadığına yer verildi.

İslam dünyasının çeşitli ülkelerinden 50’den fazla düşünür, alim ve tanınmış çehrelerin katıldığı oturum video konferansı şeklinde düzenlendi.

Oturum sonunda yayınlanan bildiride, terör rejimi ile uzun süren müzakerelerin, bu rejime tavizler ve imtiyazlar verdiği, siyonist sitelerin yapılmasına neden olduğu ama Filistin halkına hiç bir faydasının olmadığına yer verildi.

Bildiride, terör rejimi tarafından soykırıma tabi tutulan, toprakları ve evleri işgal ve tahrip edilen Filistin halkı için direnişten başka bir yolun kalmadığına vurgu yapıldı.

Terör rejimi İsrail’in Bahreyn ve BAE arasında ilişkilerin normalleşmesi anlaşmasının kınandığı bildiride, korsan ve işgalci rejimin hamisi Amerika’nın bazı Arap rejimlerine ve kukla yöneticilerine baskılar yaparak, sözde ‘Yüzyılın Anlaşması’nı uygulamaya çalıştığına dikkat çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu