Suriye Düşmanları

Siyonist İsrail rejimi Cebelu’ş-Şeyh’i kapattı, Lübnan sınırında ve Golan’da alarm durumunu yükseltti

İran’ın Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Birliği’nin komutanı General Kasım Süleymani’nin ABD’nin attığı füzelerle şehid edilmesinden sonra İsrail, kendi birliklerine yönelik herhangi bir saldırı gerçekleştirilmesi ihtimaline karşılık Lübnan sınırında ve işgal altındaki Golan Tepeleri’nde alarm durumunu yükseltti ve Cebelu’ş-Şeyh bölgesini kapattı.

İşgal ordusu adına yapılan açıklamada, yapılan durum değerlendirmesinden sonra dün (3 Ocak Cuma) Cebelu’ş-Şeyh bölgesinin ziyaretçilere açılmamasına karar verildiği ifade edildi. Golan Tepeleri’nde oturanlara yönelik başka herhangi bir talimat gönderilmediği ve normal hayat akışının devam ettiği belirtildi.

İsrail Savaş Bakanı Naftali Bennett bugün sabah yaptığı açıklamada bakanlığının Tel Aviv’deki binasında Genelkurmay Başkanı Aviv Kohav’ın da iştirakiyle güvenlik durumunun değerlendirilmesi amacıyla bir toplantı düzenlendiğini ifade etti.

Süleymani’nin öldürülmesinden dolayı ortaya çıkan gerginlik sebebiyle işgal devletinin başbakanı Benyamin Netanyahu’nun da bugün sabah Yunanistan’a yapacağı ziyareti iptal ettiği ve “İsrail”e geri döndüğü açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı