FilistinGenel

Siyonist İsrail rejiminin Gazze saldırısında yenilgisi tescillendi

İşgal altındaki Filistin topraklarında yapılan bir anket siyonist İsrail rejiminin Gazze savaşında Filistin direnişi karşısında yenilgiyle karşılaştığını gösteriyor.

İsrail rejiminin 10. kanalının bildirdiğine göre son dönemlerde yayınlanan bir anket sonuçları uyarınca siyonistlerin %77’sinin İsrail’i Gazze savaşında hezimete uğramış olarak kabul ettikleri gerçeğini ortaya çıkarmıştır.

Daha önce de Umir Peres, Uri Ariel, Uzi Lando gibi siyonrist İsrail rejimi yetkililerinden bazıları İsrail ordusunun Gazze savaşında yenilgisini itiraf ederek hükümeti eleştirmişlerdi.

Siyonist rejim kaynaklarının bildirdiğine göre Gazze saldırısı sırasında 60 İsrail askeri ölmüştür. Oysa 100’ü aşkın kişi de yaralanmıştır.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri de, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail Parlamentosu Dışişleri ve Güvenlik Komisyonu’nun, “İsrail’in, Gazze’ye yönelik saldırılarının başarısızlıklarını araştırmaya” başladığını belirtmişti.

Ebu Zuhri, bunun “İsrail’in, Filistinli gruplar karşısında uğradığı hezimeti resmi olarak itiraf etmesi anlamına geldiğini” savundu.

İsrail basınında, Dışişleri ve Güvenlik Komisyonu’nun, İsrail’in Gazze’ye başlattığı operasyonda yaşanan başarısızlıkları araştırmaya başladığı yönünde haberler yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı