GenelSuriye Düşmanları

Siyonist İsrail’in hedefi dünyadaki Yahudilerin tümünü işgal topraklarına getirmek

Siyonizmin Yahudileri işgal topraklarına çekmek için hazırladıkları büyük plan uygulamaya sokulacak

El-Aksa Vakfı’nın Siyonist rejim parlamentosu Knesset’ten sızdırılan bilgilere dayandırdığına göre, Siyonist rejim dünya Yahudilerinin beşte birini işgal altındaki Filistin topraklarına getirebilmek için Kudüs’te bulunan el-Aksa Mescidi kompleksine bir sinagog inşa edecek.

Filistin direniş hareketi Hamas’ın üst düzey yetkililerinden bu girişime karşı çıkan açıklamalar ve Arap dünyasına yardım çağrısı yapıldı.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal bu planı Tel Aviv rejiminin el-Aksa’yı yıkmak ve İslam Tarihini Filistin coğrafyasından silme girişiminin bir parçası olarak yorumladı.

Cumartesi günü televizyonlarda açıklamada bulunan Hamas Başbakanı İsmail Heniye Siyonist Rejimin Kudüs ve el-Aksa’yı yahudileştirme çabalarını kınadı.

Heniye Siyonist rejimin işlediği insanlık suçlarını ve yayılmacı politikalarını da eleştirdi, Filistin’in özgürleştirilmesinin ulusal bir görev olduğunu söyledi.

Konuyu Press TV’ye değerlendiren siyasi Analist Ahmed Refik Siyonistlerin bu girişiminin zaten gergin olan bölgedeki Arapları provoke etmek anlamına geldiğini söyledi.

Refik “İsrail yönetimi bölgedeki Müslüman ve Yahudiler için planları daha makul bir hale getimek için 5’te 1’den söz ediyor, amaçları kademeli olarak bölgedeki İslami silüeti bitirmek” dedi.

“El-Aksa’nın yıkılmasını istemeyen Seküler Yahudileri bir araya getirmeyi planlıyorlar. Bu süreçte Arap halkından gelebilecek tepkiyi azaltmak istiyorlar, kimsenin işlerine müdahele etmemesi için de ilk etapta 5’te 1 gibi bir oranı dile getiriyorlar.”

Geçmiş yıllar boyunca işgalci İsrail kanunsuz inşa edilen yerleşim yerleriye Kudüsün demografik yapısını değiştirmeye çalıştı. Filistin halkını uzaklaştırarak tarihi yapılara sürekli zarar verdi.

Filistinlilerse kendi ülkelerinde bağımsız yaşamak istiyorlar ve yahudilerin işgaline direniyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu