GenelSuriye Düşmanları

Siyonist rejim Başbakanı Trump’ın Kudüs’le ilgili karından dolayı teşekkür etti

Terör rejimi İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’le ilgili küstah kararından sonra duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti.

Dünyadan gelen tepkilere değinmeyen Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’a, “Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıma kararından” dolayı teşekkür etti.

Kararı “tarihi” olarak nitelendiren Netanyahu, “ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in “başkenti” olarak tanıma ve ABD büyükelçiliğini buraya taşıma hazırlığı yönündeki cesur ve adil kararından dolayı derin memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Dünyaya, Trump’ın kararını izleyerek Kudüs’ü ırkçı “İsrail’in başkenti” olarak tanıma ve büyükelçiliklerini buraya taşıma çağrısı yapan Netanyahu, ”Yahudi devleti ve Yahudi halkı buna sonsuza dek minnettar kalacaktır.” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, bu akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi’nin 1980 yılında İsrail’in Doğu Kudüs’ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, “Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıma zamanı geldi.” ifadesini kullanmıştı.
Trump, ayrıca Amerika Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv’deki büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu