GenelSuriye Düşmanları

Siyonist rejim İsrail savaş bakanlığı: İran füzeleriyle vurulduk açıklamasını yaptı

Siyonist rejim savaş bakanlığı, Gazze yenilgisinden sonra yaptığı ilk resmi açıklamada, İran füzeleriyle vurulduklarını duyurdu.

İsrail Savaş Bakanlığı, Gazze’den İsrail’in başkenti Tel Aviv’i vurarak tüm dünyada heyecan yaratan Fecr 5 füzelerinin İran–HAMAS ortak yapımı olduğunu açıkladı.

Siyonist rejim savaş bakanlığından yapılan resmî açıklamada, mevcut kanıtların bu füzelerin İran ile HAMAS’ın birlikte ürettiklerini, İran’ın füze yapımı için HAMAS’a gerekli her türlü eğitimi verdiğini ortaya koyduğu ileri sürüldü.

ABD’nin New York kentindeki Hristiyan dînî cemaate ait Bibel and 2012 (İncil ve 2012) adlı yayın organında ve ayrıca dünya çapında yayın yapan Fox News haber sitesinde yer alan habere göre, Tel Aviv’i vuran Fecr 5 füzelerinin geçen yıl, Kasım 2011 tarihinde Sina Yarımadası’ndaki tünellerden Gazze’ye sokulduğu belirtiliyor.

Haberde ayrıca, İran yapımı Fecr 5 füzelerinin Mısır üzerinden Gazze’ye Sudan üzerinden taşındığı ve sayılarının 100 kadar olduğu belirtiliyor.

Haberde Hüsnü Mübarek döneminde Mısır–Gazze sınırının sıkı biçimde denetlendiği, ancak Mübarek sonrasında bu denetimin gevşetildiğine işaret ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu