GenelSuriye Dostları

Siyonist rejime karşı dik duran Suriye’ye İran’ın desteği tartışılmazdır

İran İslam Cumhuriyeti Mustazaflar Seferberlik (Besic) Kurumu Başkanı, Siyonist rejimi karşısında dik duran Suriye halkına İran’ın destek vermesinin olağan ve tartışılmaz olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Mustazaflar Seferberlik (Besic) Kurumu Başkanı General Nakdi, Suriye’ye karşı olan Batılı ülkelere işaret ederek, Siyonist rejimi karşısında dik duran Suriye halkına İran’ın destek vermesinin doğal ve tartışılmaz olduğunu söyledi.

General Nakdi, Kudüs işgalcisi Siyonist rejimiyle İran İslam Cumhuriyeti’nin mücadelesi hakkındaki Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in beyanatlarını hatırlatarak, Siyonist rejimiyle mücadele eden herhangi bir ülkeye İran’ın destek verdiğini dile getirdi ve Suriye halkına verilen desteğin bu doğrultuda olduğunu vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Mustazaflar Seferberlik (Besic) Kurumu Başkanı, ABD’nin Irak’tan çekildikten sonra Siyonist rejimine verdiği desteğin azaldığından dolayı Suriye’de yeni bir çizgi oluşturark bu rejimine yönelik muhtemel doğu halkın saldırmasını önlemeye çalıştığını kaydetti.

General Nakdi, ABD’nin planları Suriye halkının direnişinden dolayı yenileneceğini konuşmasına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı