Genel

Siyonist rejimin özür dilemesine Mavi Marmara kurbanı ailelerden tepki

Siyonist rejim askerlerinin Mavi Marmara’ya saldırısı sırasında hayatını kaybedenlerden birinin eşi korsan rejim israil’in özür dilemesini kabul etmedi.

İRNA’nın bildirdğine göre Gazze’ye insani yardım götürürken saldırıya uğrayan ’Mavi Marmara’ gemisinde yaşamını yitiren Çetin Topçuoğlu’nun olay sırasında yanında olan eşi Çiğdem Topçuoğlu, korsan erjim İsrail’in özrünü kabul etmeyeceğini söyledi.

Çiğdem Topçuoğlu, şunları söyledi:”İsrail, bugün Türkiye’den özür diledi. Başbakanımız da bu özrü kabul ettiğini izah etti. Ama bu özür bizim için yeterli değil. Bugüne kadar katletmiş olduğu tüm insanlıktan özür dilemeli. Ancak bu şekilde özür yerine ulaşır. Tüm insanlıktan özür dilemesi için çocukları katlettiklerinde onları sadece bir varlık olarak gördüklerini söyledikleri zihniyetlerini değiştirdiklerinde o özür kabul olur.

Buarada Marmara gemisinde siyonistlerin 3 kurşununa hedef olarak yaralanan Ahmet Aydın Bekar da siyonist rejimin özrünü reddederek, Mavi Marmara gemi yolculularının, gazze, Beyt-ul Mukaddes ve işgal edilen toprakların özgürlüğünü istediğini, siyonist rejimin özür dilemesi ve tazminat almak için azizlerini kaybetmediklerini ifade etti. Ahmet Aydın Bekar ayrıca işgal edilen toprakların özgürlüğünü düşündüklerini ve gerekirse bu uğurda daha fazla şehit vermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı