Genel

Siyonist Trump İran’ın intikam amaçlı saldırısına tepki gösterdi

İran devrim muhafızlarının, general Süleymani’ye yönelik terör saldırısının intikamını almak için Irak’taki ABD üslerine düzenledikleri füze saldırısından sonra tezat dolu tutum sergileyen Trump, nihayet saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Trump, açıklamasında İran aleyhindeki iddialarını tekrarlarken, İran’ın bu girişiminin önemsiz olduğunu göstermeye çalışarak,  ‘Hiç bir ABD askeri ölmedi, sadece üste küçük bir hasar oldu’ iddiasında bulundu.

Trump, iddiasının devamında, saldırıyla beraber  üslerdeki uyarı sistemlerinin hemen harekete geçtiğini ve bunun kayıbın olmasını önlediğini ileri sürdü.

Trump bu gibi iddiada bulunsa da Irak’taki yerel kaynaklar, üsslerin neredeyse yerle bir olduğunu ve hem de çok sayıda ABD askerinin öldüğü ve yaralandığını bildirmekteler.  

Trump iddiasının devamında İran’ın nükleer silaha ulaşmasına asla izin vermeyeceğini bildirirken İran gerçekte nükleer silah yapımı ve depolanmasını haram biliyor. 

İslam inkılabı rehberi daha önce de bu silahlarla ilgili yaptığı açıklamada, bu silahların depolanması ve kullanımıyla ilgili haram fetvası vermişti.

Bu arada uluslararası atom enerjisi kurumu da Trump’ın iddialarını yalanlar nitelikte, İran’ın nükleer çalışmalarının bu zamana kadar barışçı olduğunu yayınladığı 10’dan fazla raporda teyit etmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu