Genel

Siyonist Ve İslami Görünümlü Medya !, Suriye Yönetimini, Hazırlamış Olduğu Yeni Anayasanın, Şeriat Yasalarına Göre Hazırlandığından Dolayı, Hedef Alıyor

Suriye Yönetiminin hazırlamış olduğu yeni anayasının bazı maddeleri var ki, islam düşmanlarının Suriyeyi hedef almaması mümkün değil.Hiç bir rejim ve yönetim şeriat esaslarına göre bir anayasa hazırlanması mümkün değilken, islam adına cihad ettiklerini zanneden ahmaklar,henüz kendi ülkelerindeki içler acısı durumu göz önüne almazken,suriyeye gelip cihad ettiklerini söylemeleri, çok gülünç bulunmaktadır.Aslında suriye’ye,Irak Vs.. gibi yerlere giden ahmaklar, aslında bölgede siyonist planları uygulamaya koymak isteyen gizli mahfillerin teşeronu olduklarını dahi anlayamayacak kadar sefil insanlardır.Bugünlerde Siyonist rejim ve onların hamisi olan İslami Görünümlü Medya !nın, Suriye Aleyhine Karşı oluşturulmak istenilen Savaş Çığlıkları ve yaygaraların asıl amacı, Toplumsal kamuoyunun, suriyenin yapmış olduğu reformlardan biri olan islami ve şeriat esaslarına dayılı bir yönetime geçişinden, haberdar olmaması amaçlanıyor.Evet suriye Yönetimin hazırlamış olduğu anayasadaki maddelerlerden bazılarını, paylaşmak istiyoruz.

1) Anayasa maddesinin 3.fıkrası aynen şöyle: Suriye de seçilecek cumhurbaşkanının öncelikle, müslüman olması ve islami kanunlarla, amel etmesi şarttır.
2) Suriye Yönetiminde alınacak tüm kararlar, Şeriat esaslarına Göre esas alınacaktır.Şeriatın izin vermediği hiç bir madde ve kanun, geçerli sayılmayacaktır.İslami yasalar Devlet erkanında ve halklar arasında da, aynen uygulamaya konulacaktır.
3) İslam Dışındaki Diğer din mensupları da, müslümanların yararlandığı tüm haklardan yararlanacaktır.Suriyedeki Diğer dinlere mensup insanların da müslümanların yoğun olduğu alan ve mekanlarda, islamın yasak koyduğu kuralları çiğnememekle sorumludurlar.
4) Suriyedeki Alimler Konseyin Uygun görmediği herhangi bir gelişme, suriye rejimi tarafından Kabul görülerek, uygulamaya konulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu