FilistinGenel

Siyonist yerleşimciler bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Yahudi yerleşimciler bu sabah (25 Nisan Pazartesi) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlerken Müslümanların kalabalık bir şekilde Mescid-i Aksa’ya girmemeleri için kapılarda güvenliğin artırıldığı ifade edildi.
Vakıflar İdaresi halkla ilişkiler ve medya sorumlusu Firas Ed-Dibs, yaklaşık 50 Yahudi yerleşimcinin iki grup halinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.
Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda sözde heykel hakkında bilgi aldıkları, Kubbetu’s-Sahra önünde fotoğraf çekindikleri ve Es-Silsile Kapısı’ndan çıkarken dans edip provokatif davranışlar sergiledikleri bildirildi.
QPress, özel kuvvetlerden 20 görevlinin Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşırlarken koruduğunu ve işgal istihbaratından 6 görevlinin de yine baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın avlusunda bulunduğunu açıkladı.
Baskın sırasında işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kapılarında kimlik kontrolü yaparak kimliklere çıkışta geri vermek üzere el koyduğu ve bazı gençlerin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermediği kaydedildi.
Yahudi yerleşimci örgütleri Yahudilerce kutsal kabul edilen Pesah (Hamursuz) Bayramı dolayısıyla dünden itibaren Perşembe gününe kadar Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu