GenelSuriye Düşmanları

Siyonist yetkili itiraf etti İsrail’e atılan füzeleri önlemek mümkün değildir

Siyonist rejim güvenlik bakanlığı müsteşarı, İsrail hedeflerine atılan füzelerin önlenmesinin mümkün olmadığını söyledi.

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi başkanı ve Güvenlik Bakanı Müsteşarı Uzi Arat, “İsrail’e karşı yapılan eylemlerde kim caydırıcılığın gerçekleşeceğine inanıyor ve atılan füzelere çözüm bulunacağına inanıyorsa ne konuştuğunun farkında değil” diyerek füzelerin önlenmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Hayfa Üniversitesi Ulusal Güvenlik Araştırmaları Merkezi’nde bir konferansta, Nükleer silaha sahip olan ülkelere caydırıcı olunabileceği ancak gerilla savaşı sürdüren güçlere karşı caydırıcılığın söz konusu olmayacağını söyleyen Urat, “kim İsrail’e karşı yapılan eylemler veya atılan füzelere karşı bir çözümün olacağını düşünüyorsa ne konuştuğunu bilmiyordur” dedi.

İsrail’in savaş esnasında Gazze sınırına yedek askerleri göreve çağıracağının söylentisinin İsrail’in itibarına zarardan başka işe yaramayan bir tehditten ibaret olduğu söyleyen Arat bunun İsrail’in caydırıcı gücüne zarar verdiğini belirtti..

İsrail’in Gazze’den atılan füzeleri durdurmak için başlattığı sekiz günlük savaşın Filistinli direnişçilerin lehine sonuçlandığını ve ateşkesin son saniyelerine kadar Gazze’den atılan füzelerin yenilmez ordu diye bilinen İsrail ordusunun heybetini kırarak belirlenen hedefleri gerçekleştiremediklerini söyleyen Arat, Gazze savaşını İsrail’in yenilgisi olarak tanımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı