FilistinGenel

Siyonistler, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi basın sözcüsü’nü gözaltına aldı

Ürdün Vakıflar Mukaddesat ve İslami İşler Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi kaynaklarından alınan bilgiye göre, Basın Sözcüsü Firas Dibs, ikindi vakti işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Nablus Caddesi’nde yürürken Siyonist İsrail istihbarat güçleri tarafından durdurularak gözaltına alındı.

İşgalci İstihbarat görevlilerinin Dibs’i sorgulamak üzere Kudüs’ün batısındaki bir gözaltı merkezine götürdüğü, ayrıca cep telefonuna da el koyduğu kaydedildi.

Siyonist İsrail polisinden Dibs’in gözaltına alınmasına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

RAMALLAH’DA BASKIN DÜZENLEYEN SİYONİST ASKERLER 8 FİLİSTİNLİYİ YARALADI

Öte yandan, İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentine düzenlediği baskında 8 Filistinliyi yaraladı.

Ramallah’ın orta kesimine baskın düzenleyen İsrail askerleri, taş ve molotofkokteyli atarak tepki gösteren Filistinlilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermiyle müdahale etti.

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, müdahale sonucu 8 Filistinlinin plastik kaplı metal mermi ile yaralandığı, 5 kişinin ise atılan gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği aktarıldı.

Ramallah’a bağlı El-Bire bölgesine de baskın düzenleyen İsrail askerleri, Filistinlilere ait ev ve dükkanları aradı, bölgedeki kamera kayıtlarına el koydu.

Siyonist askerler, aranan kişilere yönelik operasyon gerekçesiyle sık sık Filistin beldelerine baskın düzenliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu