GenelSuriye Düşmanları

Şok İddia! İstanbul’da, Katarlı ve Tük istihbaratçılar öldürüldü

Katarlı bir güvenlik ve istihbarat yetkilisi ile bir Türk istihbarat yetkilisinin birer hafta arayla İstanbul’da öldürüldüğü öne sürüldü.

Suriye ile yakın ilişkileriyle tanınan Lübnanlı politikacı ve gazeteci Nasır Kandil’e ait Topnews sitesi, Katarlı güvenlik yetkililerinden Albay Abdullah bin Muhammed Al-i Sani’nin bugün esrarengiz bir şekilde İstanbul’da öldürüldüğünü öne sürdü.

Irak’tan yayın yapan “Irak el-Kanun” adlı internet sitesi de Albay Abdullah bin Muhammed Al-i Sani’nin Katar Hava güvenlik komutanı olduğunu belirtti ve İstanbul’da bir restoranda öldürüldüğünü bildirdi.

Katarlı güvenlik yetkilisi albayın ne şekilde öldürüldüğüne ilişkin herhangi bir ayrıntıya yer verilemezken Irak el-Kanun sitesi ayrıca Türkiye istihbarat servisi başkan yardımcısının bir hafta önce İstanbul’daki evinde öldürüldüğünü; ancak Türk basının bu konuda sessiz kaldığını iddia etti.

Öte yandan Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesi, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın Amerika’nın tayin ettiği bir bütçe ile Suriye’nin diplomatik temsilcilerini yönetimden koparmak için yoğun bir rüşvet kampanyası yürüttüğünü yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı