Genel

Sorumlular kiralık katillere mal ve silah temin eden ülkelerdir

Suriye Halk Meclisi; 10 Şubat Cuma günü Halep Kentinde meydana gelen iki terör saldırısını keskin bir dille kınayarak, bu terör saldırılarından temel olarak Suriye’nin ulusal birlik yapısı, güveliği ve geleceğinin hedef alındığını ifade etti.

Meclis yayınladığı bildirisinde; iki terör saldırısının tüm sorumluluğunu kiralık katiller ve suçlulara mal ve silah temin eden, kör bir fitne ve provokasyon fetvalar çıkaran ülkelere yükledi.

Terör saldırılarının, Suriyelilerin kapsamlı ve nitelikli reformlarını tamamlamaya yakınlaştıkları ve umutlarını vaat edici ulusal diyalogla taçlandırmaya çalıştıkları bir zamanda düzenlendiklerine dikkat çeken Halk Meclisi; komploya karşı zaferin başkenti vasfıyla Halep Kentini hedef almak için uzak ve yakın tüm düşmanların adeta çıldırdıklarına işaret etti.

Halk Meclisi; vatanın tüm yönlerini baltalamaya çalışan silahlı terör gruplarının barbarlıklarıyla vatan ve vatandaşlar için kanlı kaostan başka bi hedef taşımadığının her zamandan daha çok netlik kazandığına vurgu yaparken; bu çirkef barbarlığın Suriyelilerin ahlak ve ilkelerinden tamamen uzak olduğunu kaydetti.

Halk Meclisi bildirisinde ABD, İsrail, Avrupa ve bir kısım Arap ülkelerinin Suriye’yi yıkmak için kimseden çekinmeden açık bir şekilde Suriye’ye terör saldıklarını ve bu terörü desteklediklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı