GenelSuriye Düşmanları

Sözde Suriye halkının dostları, Mali’de gerçek yüzlerini tam olarak gösterdi

Fransa’nın Mali’yi işgali devam ediyor. Fransa yanına aldığı uşak rejimlerin de desteği ile Mali halkını katliam etmeye devam ediyor.

Çatışmalar ortasında kalan halk ya evlerini terk etti ya da etmeye hazırlanıyor. İnsan hakları örgütlerinin verdiği rakamlara göre yaklaşık olarak 700 bin Malili evsiz kalmakla karşı karşıya, halkın içine düştüğü ekonomik durum ve yoksulluk ise ayrı bir insani durum oluşturmaktadır.

Bütün bu acı durumların yaşandığı Afrika ülkesi Mali hakkında kimsenin konuşmaması, Suriye hakkında atıp tutanların Mali ve halkının maruz kaldığı saldırı karşısında sessiz kalması ve hatta destek vermesi asıl niyetlerin ne olduğu noktasında ciddi ipuçları veriyor.

Bahreyn’de halkın % 90′ı tarafından istenmeyen bir yönetimle beraber olanlar ve sırf Şii olduğu için Bahreyn halkının işkence ve katliamlara maruz kalmasına destek olanlara şimdi sorulacak tek soru kalıyor o da ”madem Bahreyn Şii diye sesiniz çıkmadı, Mali halkı Sünni olduğu halde neden sesiniz çıkmıyor, hatta cinayetlere ortaklık ediyorsunuz ”Akıl sahipleri şuna hükmederek diyeceklerdir ki ;

Sizin niyetiniz ne şiilik ve ne de sünnilik, sizin niyetiniz uluslararası siyonizmin hedeflerini gerçekleştirmekten başka bir şey değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu