Genel

Suriye: ABD ve Türkiye’nin Suriye topraklarına girmesi eşkıyalıktır

Suriye, ABD’li yetkililerin İdlib’teki Suriye topraklarına gayri meşru bir şekilde sızmasının, Amerikan yönetiminin kendisini uluslararası hukukun ve Birleşmiş Milletler antlaşmasının üzerinde gördüğü gerçeğine adanmış olduğunu vurguladı.

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığından resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; bazı ABD’li yetkililerin İdlib İlindeki Suriye topraklarına gayri meşru bir şekilde sızmalarının, ABD’nin kendisini devletlerin egemenliği ve işlerine karışmamayı onaylayan uluslararası hukukun ve Birleşmiş Milletler antlaşmalarının üstünde gördüğü gerçeğine adanmış olduğunu vurguladı.

Kaynak; ABD tarafından Türk rejimiyle işbirliğinde yapılan bu adımın, Türk saldırganlığını destekleme, terör örgütlerinin Suriye ordusu tarafından yok edilmesini engelleme ve  Suriye’deki durumları daha karıştırma konusundaki ABD’nin oynadığı rölünü ortaya çıkardığını belirtti.

Kaynak; Suriye’nin ABD ve Türk rejiminin eşkıya davranışını şiddetle kınadığını ifade ederken terör gruplarını Suriye topraklarına aktarması ve onlara her türlü desteği takdim ettikten sonra ABD’li yetkililerin Suriye topraklarına bu şekilde sızmasına şaşırmadığına dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu