GenelSuriye Dostları

Suriye, ABD’nin Küba’yı terörü destekleyen ülkeler listesine yeniden dahil etme kararını kınadı

Suriye, Washington’un Küba’yı Amerika’nın Terörü Destekleyen Ülkeler Listesine yeniden dahil etme kararını şiddetle kınayarak, dost Küba’nın liderliği ve halkıyla dayanışmasını yeniledi.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığından resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada, Suriye Arap Cumhuriyeti’nin, ABD’nin Küba Cumhuriyeti’ni Terörü Destekleyen Ülkeler Listesine yeniden dahil etme kararını şiddetle kınadığını belirtti.

Kaynak, Amerika tarafından alınan kararın, bir kez daha Amerikan yönetiminin son günlerindeki kafa karışıklığını ve birçok uluslararası anlaşma ve sözleşmeye bağlı kalmamasının ve reddedilmesinin ardından itibarını yitirdiğini gösterdiğini ekledi.

Söz konusu resmi kaynak, Amerikan politikasını takip etmeyen, egemenliklerini ve ulusal haysiyetini savunan ülkelere, onları Amerikan hegemonyasına tabi tutmak için yaptırım uygulama yaklaşımının, özgür halkların iradesi önünde başarısızlığa mahkum olacağını açıkladı.

Kaynak açıklamasını, Suriye Arap Cumhuriyeti’nin, dost Küba Cumhuriyeti’nin liderliği ve halkıyla tam dayanışmasını yenilediğini belirterek, yarım yüzyıldan fazla süredir haksız Amerikan ablukasına direnen Küba Devrimi’nin Amerikan rejiminin kararına karşı koyabileceğinden ve engelleyebileceğinden emin olduğunu söyleyerek sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu