Genel

Suriye, Ahdar İbrahimi’nin misyonunda başarıya ulaşması için tam bir işbirliği içinde olacaktır

Suriye Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velit Muallim BM’nin Suriye Özel Temsilcisi el-Ahdar el-İbrahimi ile Perşembe günü yaptığı görüşmede Suriye’nin el-İbrahimi’nin misyonunda başarıya ulaşması için tam bir işbirliği içinde olacağını belirtti.

Muallim el-İbrahimi’ye görevinin zorluğuna rağmen harcadığı çabaların başarısının kendisini yetkilendiren bazı ülkelerin ciddiyetine, Suriye halkına yardım etme samimiyetine ve özelikle terör gruplarını barındıran, silahlandıran, finanse eden ve eğiten ülkeleri bu eylemlerinden vazgeçirmeye bağlı olduğuna bildirdi.

Bununla birlikte iki taraf Suriye’deki durumları ele alırken Muallim, herhangi bir girişimde pusulanın Suriye halkının çıkarları ve herhangi bir dış müdahale olmadan bağımsız kararı olması gerektiğine dikkat çekti.

Muallim ve el-İbrahimi yapıcı ve kapsamlı bir görüşme gerçekleştirirken el-İbrahimi BM’nin verdiği yetki kapsamında Suriye’deki temaslarını sürdürecek.

Görüşmeye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcıları Faysal Mikdat ve Ahmet Arnus, Bakanlık Hukuk Müsteşarı Riyad el-Davudi, Dışişleri Örgütler ve Basın Departman Başkanları katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu