GenelSuriye Dostları

Suriye altyapısının tahrip edilmesi ülke halkına darbedir

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in temsilcisi ve milli güvenlik yüksek konseyi sekreteri Said Celili, bazı bakanlardan oluşan bir heyet başkanlığında İran’a gelen Suriye başbakanı Vail el-Halki ile dün akşam bir araya gelerek fikir teatisinde bulundu.

Haber merkezinin bildirdiğine göre Said Celili Suriye halkının direnişini överek, son aylarda halkın sergilediği direnişin, direniş hareketinin güçlü temellere dayandığının göstergesi olduğunu belirtti.

Suriye’de kamu binaların tahrip edilmesi, sanayi alt yapı, petrol boru hatları ve elektrik şebekesinin imha edilmesinin, Suriye halkına darbe indirmek hedefi ile gerçekleştiğini belirten İran İslam cumhuriyeti milli güvenlik yüksek konseyi sekreteri Said Celili, Suriye’de direnişe verilecek kapsamlı destekle, Siyonist rejim ve destekçilerini hüsrana uğratmak gerektiğini söyledi.

Yapılan görüşmede Suriye başbakanı Vail El-halki de ülkesindeki gelişmelere işaretle teröristlerin hiçbir insani ahlak ve kurala uymaksızın Suriye’nin tüm altyapılarını hedef aldıklarını, böylece halka baskı uygulayarak kendilerince halk ve hükümeti karşı karşıya getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Suriye’ye uygulanan baskıların Siyonist rejim ve batı tarafından gerçekleştiğini belirten Suriye başbakanı Vail el-Halki baskılardan hedefin, direniş hareketine destek veren Suriye halkından intikam almak olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı