SURİYE

Suriye, Amerikan Vetosunu Kınadı: İsrail’in Gazze’de Savaş Suçlarını Ve Soykırımı Sürdürmesi İçin Bir Kılıftır

ŞAM 21 ŞUBAT (SANA) – Suriye, Gazze Şeridi’nde Filistin halkına karşı devam eden İsrail işgal saldırganlığını durdurmak için Cezayir tarafından sunulan karar taslağına karşı ABD’nin Güvenlik Konseyi’nde keyfi ve utanç verici vetosunu kullanmasını şiddetle kınayarak, işgalin savaş suçlarını ve soykırımı sürdürmesinin bir kılıf teşkil ettiğini vurguladı.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı’nın bugün bir kopyası SANA’ya ulaşan açıklamasında, ‘’Dün Güvenlik Konseyi, İsrail’in Gazze Şeridi’nde Filistin halkına yönelik saldırısının 7 Ekim’de başlamasından bu yana, Amerika Birleşik Devletleri’nin dördüncü kez veto kullanarak planladığı bir kara sayfaya daha tanık oldu. Bu, onun ikiyüzlülüğünün, dünya çapında insan haklarını gözetme ve koruma iddialarının yanlışlığının ve Filistin halkımıza karşı İsrail ölüm makinesine verdiği desteğin açık bir kanıtıdır’’ dedi.

Dışişleri Bakanlığı, Güvenlik Konseyi’nin işgalci güç “İsrail” tarafından işlenen soykırım suçlarının durdurulmasında üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesinin gerekliliğini vurgulayarak, Filistinlilerin hayatlarının korunması konusunda da sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu