Genel

Suriye, Arap ülkeleri uyruklu yüzlerce teröristin ismini BM’ye verdi

Suriye’nin BM temsilcisi Beşar Caferi, Suriye’de terör grupları arasında bulunan ve düzenlenen operasyonlarda tutuklanan Arap ülkeleri uyruklu yüzlerce teröristin isminin yer aldığı listeyi BM genel sekreteri ofisine ve Güvenlik Konseyi başkanına verdi.

Suriye News’in bildirdiğine göre, sözkonusu iki ayrı mektupta verilen listede, Suriye yönetiminin teröristlerin safında Suriye yönetimine karşı isyanda bulunan Arap ülkeleri uyruklu tutuklanan teröristlerin isimlerinin yer aldığı bildirildi.

Tutuklanan Arap uyruklu kişilerin daha çok Libyalı oldukları bildirilirken, bunların Lübnan ve Türkiye topraklarından Suriye’ye nüfuz ettikleri ve birkaç aydır Suriye’de tutuklu oldukları bildirildi.

Diğer taraftan, BM genel sekreteri sözcüsü Ferhan Hak, BM genel sekreteri Ban Ki Moon’un Suriye konusundaki tutumunun açık ve net olduğunu belirterek, Ban Ki Moon’un Suriye meselesinin siyasi yolla çözümünden yana olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi Suriye’de mart ayında olayların başlamasının ardından batılı devletler ile onların bölgedeki müttefiki ülkeler ve siyonist rejim İsrail’in de yardımıyla başta Arap ülkeleri olmak üzere dünyanın değişik yerlerinden teröristler Suriye’ye gelmişler ve Suriye yönetimine karşı isyancı faaliyetlere başlamışlardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı